zakład na bramki

ZAKŁAD NA LICZBĘ BRAMEK

Zakład na liczbę bramek to jeden z popularniejszych sposobów zakładania się z bukmacherem. Moim zdaniem to bardzo ciekawy system gry, który przy odpowiedniej analizie spotkania może przynosić naprawdę duże wygrane.

Nie da się ukryć, że esencją futbolu są bramki, bo to one cieszą kibiców, powodują, że drużyna wygrywa, a jej futbol się podoba. Mecze piłki nożnej są od siebie jednak tak różne, że w niektórych spotkaniach pada kilka bramek, a w innym żadna. Jak w tym gąszczu niewiadomych przewidzieć liczbę bramek? Jakie zakłady na liczbę bramek możemy zawierać u bukmachera?

Rodzaje zakładów na liczbę bramek

Tak jak już wspomniałem są różne rodzaje zakładów na liczbę bramek, które różnią się prawdopodobieństwem trafienia oraz oferowanymi kursami. Do najpopularniejszych należą:

  • wyżej, poniżej X bramek – na przykład zakład na wyżej lub poniżej 2.5 bramek w meczu, w którym typujący określa czy padnie więcej niż 2.5 gola (od 3 goli w zwyż) czy mniej (0, 1 lub 2 gole w meczu).  Są oczywiście zakłady na liczbę bramek, gdzie granica to 0.5, 1.5, 3.5, 4.5, 5.5, 6.5 bramek, a jak nie trudno jest się domyśleć, charakteryzują się one różnymi kursami.
  • dokładna liczba bramek – to kolejny rodzaj zakładu jaki możesz zawrzeć z bukmacherem. W tym rozchodzi się o to by wskazać dokładną liczbę bramek. Choć nie jest to łatwe, bo przypadkowy strzał czy nonszalancja zawodnika może przekreślić (lub spełnić) nasz plan nawet w ostatniej sekundzie meczu, to za to oferowane kursy są bardzo wysokie.

Więcej, mniej liczby bramek

Jest to bardzo popularny zakład na liczbę bramek, na którym niektórzy opierają swój sukces w zakładach bukmacherskich. Tak jak wspomniałem powyżej polega na tym by przewidzieć czy w danym meczu padnie więcej czy mniej niż X bramek. Najbardziej powszechnym zakładem jest zakład na 2.5 bramki, ale ja polecam sprawdzać różne warianty w zależności czy gramy over (powyżej) czy under (poniżej).

Zwolennicy opcji powyżej uważają, że w piłce nożnej chodzi o strzelanie bramek, więc taki zakład jest lepszy. Tym bardziej, że nawet jeśli w 80 minucie jest 0-0 to wciąż istnieje szansa na to, żeby było powyżej 2.5 bramek.

Tymczasem zwolennicy gra na poniżej uważają, że tak jest lepiej, bo na samym początku meczu wynik odpowiada im przewidywaniom (jest bowiem 0-0) i wystarczy tego nie popsuć. Minusem tej opcji jest fakt, że nawet jeśli w 80 minucie jest 0-0 i zakład wydaje się być pewny, tak wcale nie musi się skończyć.

Dokładna liczba bramek

Zakład na dokładną liczbę bramek to jeden z najcięższych jakie znam na zakładach sportowych. Przypadek może spowodować, że zakład okaże się trafiony lub nie i bardzo ciężko jest prognozować dokładną liczbę bramek. Jeśli jednak potrafisz to robić to oferowane kursy są bardzo atrakcyjne.

Czy warto grać na liczbę bramek u bukmachera

Moim zdaniem gra na liczbę bramek to jeden z tych zakładów, do których trzeba mieć szczęście i dobrą analizę meczu. Większość graczy nie poradzi sobie w nim najlepiej, ale niektórzy mogą zarabiać w ten sposób bardzo sensowne pieniądze. Jeśli jednak mam być szczery to nie jest to mój ulubiony rodzaj zakładu.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *