zakład 1X2 na czym polega

ZAKŁAD 1X2

Tu dowiesz się wszystko co musisz, żeby zakład 1X2 nie krył przed Tobą dłużej żadnych tajemnic. Jest to najbardziej popularny i powszechny zakład bukmacherski jaki spotkasz i będziesz miał okazję grać przez całe swoje bukmacherskie życie.

Zakład 1X2 to nic innego jak zakład na mecz trzydrogowy (z trzema możliwościami), najczęściej stawiany na mecze piłki nożnej. Celem obstawiającego jest odgadnięcie rezultatu meczu wskazując wygraną gospodarzy, remis lub wygraną gości. Nie ma znaczenia jakim dokładnie wynikiem zakończy się spotkanie, ważne jednak by prawidłowo wskazać rezultat.

Jak stawiać zakład 1X2

Stawianie zakładu 1X2 nie powinno przysporzyć żadnych problemów nawet początkującym graczom, którzy dopiero co stawiają swoje pierwsze kroki w świecie zakładów bukmacherskich. Jest to najprostsza forma zakładu, którą zrozumie każdy. Co jednak oznacza typ 1, typ X, typ 2?

  • typ 1 – oznacza, że wskazujesz wygraną gospodarzy. Nie ma znaczenia czy mecz zakończy się wynikiem 3:0, 2:1, czy 6:3. Jeśli wygrają gospodarze, a Ty postawiłeś u bukmachera typ 1, to wygrałeś;
  • typ X – oznacza, że wskazujesz na remis w meczu. Nie ma znaczenia jakim dokładnym wynikiem zakończy się spotkanie. Jeśli doszło do podziału punktów, a Ty zagrałeś typ X, to wygrałeś;
  • typ 2 – oznacza, że wskazujesz na wygraną gości w spotkaniu. Nie ma znaczenia czy mecz zakończy się wynikiem 0:2, 0:1, czy 1:5. Jeśli wygrają goście, a Ty postawiłeś u bukmachera typ 2, to wygrałeś;

Kombinacje zakładu 1X2

Możliwa jest również gra na kombinacje zakładu 1X2, dzięki której możesz postawić takie zakłady jak 1X, X2 czy 12. Co one oznaczają?

  • zakład 1X – oznacza, że wskazujesz na wygraną gospodarzy lub remis. Nie ma znaczenia jakim dokładnie wynikiem zakończy się spotkanie. Jeśli goście nie wygrają, czyli dojdzie do triumfu gospodarzy lub remisu, a Ty postawiłeś zakład 1X to wygrałeś.
  • zakład X2 – oznacza, że wskazujesz na wygraną gości lub remis. Nie ma znaczenia dokładny wynik spotkania. Jeśli gospodarze nie wygrają, czyli goście zwyciężą lub w meczu padnie remis, a Ty postawiłeś zakład X2 to wygrałeś.
  • zakład 12 – oznacza, że wskazujesz na wygraną gospodarzy lub gości. Nie ma znaczenia jakim dokładnie wynikiem zakończy się spotkanie. Jeśli w meczu nie padnie remis, a Ty postawiłeś typ 12 to wygrałeś.

Jak widać kombinacje 1X, X2 czy 12 dają nam większe bezpieczeństwo i szanse na wygraną. Wadą takiego typu jest znaczny spadek kursu.

Czy warto grać zakład 1X2

Zakład 1X2 jest najbardziej powszechnym typem o jaki zakłada się większość grających. Co jednak ciekawe wcale nie łatwo zarobić pieniądze na zakładach bukmacherskich grając ten rodzaj zakładu, bowiem niskie kursy wymagają od nas bardzo dużej skuteczności, a by trafiać wysokie kursy w niespodziankach trzeba sporo wiedzieć o sporcie i dokładnie analizować spotkania.

Moim zdaniem są lepsze rodzaje zakładów (jak choćby handicap czy liczba bramek), ale z całą pewnością zakład 1X2 to nieodłączna część zakładów sportowych.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *