yield zakłady bukmacherskie

YIELD W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Chociaż dzisiaj 1 kwiecień i możecie pomyśleć, że mój wpis to jakiś żart, to tak jednak nie będzie, bowiem dziś zajmiemy się Yieldem w zakładach bukmacherskich. Jest to niezwykle ważne pojęcie, które każdy gracz na zakładach sportowych powinien kojarzyć i znać, ponieważ dzięki yieldowi możemy obliczyć na ile opłacalne są nasze zakłady.

Yield w zakładach bukmacherskich powinniśmy liczyć z jednego, aczkolwiek bardzo poważnego powodu. Otóż nie da się ocenić w stosunku 1:1 czy jesteśmy lepszym czy gorszym typerem niż nasz kolega, znajomy, facet z forum internetowego. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas dysponuje innym budżetem, gra na inne stawki, inne zakłady, dlatego porównywanie samej skuteczności trafień kuponów byłoby bez sensu. Jeśli jednak policzymy tak zwany Yield to wtedy mamy jasną odpowiedź kto jest lepszym typerem.

Co to jest Yield

Yield to nic innego jak procentowo – jednostkowe wyliczenie skuteczności obstawianych przez nas typów. Tak jak już wspomniałem w wyliczeniach yieldu bierze się również pod uwagę wysokość dobieranych stawek, kursów.

Innymi słowy mówiąc yield to stopa zwrotu, którą obliczamy na podstawie stosunku wygranych pieniędzy (wypracowanego zysku) do wysokości kapitału jaki zainwestowaliśmy. Zanim powiemy jak yield wyliczyć, zastanówmy się co on nam daje.

Co daje Yield

Yield jasno i konkretnie odpowiada na pytanie – jakim typerem jesteś. Dlaczego? Wyobraźmy sobie sytuację, że jeden z kolegów mówi nam, że ostatnio na zakładach sportowych zarobił 1000  zł. Suma wydaje się być duża, ale nie można tego tak łatwo ocenić, bowiem nie wiemy choćby jaki kapitał został zainwestowany. Z 10 zł, 1000 zł to ogromny sukces i niesamowicie wysoki yield, ale już z miliona złotych, wygrać 1000 zł byłoby nie tylko łatwo, co wręcz śmiesznie mało.

Yield daje nam wobec tego jasny obraz skuteczności typera, odpowiada na pytanie jak dobry jest ten typer, jak dobre są nasze typy. Jest to możliwe dzięki temu, że yield w zakładach bukmacherskich uwzględnia nie tylko to ile pieniędzy zostało wygrane, ale również ile pieniędzy zostało zainwestowane.

Jak liczyć Yield

Yield w zakładach bukmacherskich obliczyć można bardzo prosto. Różnicy pomiędzy sumą wygranych i sumą stawek trzeba podzielić przez sumę stawek, a następnie pomnożyć razy 100%. Proste, prawda? Spokojnie, zobacz to na przygotowanej przeze mnie grafice.

yield zakłady bukmacherskie

Wiesz już jak liczyć Yield, ale niezwykle ważna jest jego interpretacja. Jakikolwiek procent na plus świadczy o tym, że dane typy na przestrzeni czasu przynosiły zysk, wobec czego opłaca się je stawiać. Jeśli mamy do czynienia z yieldem ujemnym, oznacza to nic więcej jak stratę pieniędzy.

Bardzo ważne w ocenie yieldu są również dwie składowe, które musisz wziąć pod uwagę:

  • czas w którym yield został uzyskany,
  • ilość kuponów, na podstawie której liczony jest yield.

Czas, w którym yield został uzyskany jest bardzo ważny, ponieważ im dłuższy okres czasu dotyczący tych wyliczeń tym większa stabilność danego typera. O ile w przeciągu miesiąca „komuś mogło się udać”, o tyle dodatni yield utrzymywany przez kilka miesięcy czy lat świadczy o tym, że dany typer jest stabilny i cały czas generuje zyski z zakładów bukmacherskich.

Ilość kuponów, które zostały wzięte pod uwagę w wyliczaniu yieldu jest również niezwykle ważna, ponieważ na 10 czy nawet 50 kuponach (ponownie) „komuś mogło się udać” i yield w takim przypadku może być bardzo wysoki. Dlatego im większa liczba kuponów, które bierzemy pod uwagę, tym dla rzetelności wyników lepiej.

 

Jaki Yield jest dobry?

Zastanawiasz się jaki yield jest dobry? Każdy dodatni. Nawet jeżeli wynosi tylko 1% to znaczy, że zarabiasz na zakładach bukmacherskich. Wiem, że 1% zysku to bardzo niewiele, ale jeśli Twój kapitał wynosiłby dużo więcej, to od sporych sum nawet tylko 1% to już całkiem niezłe pieniądze. By wygrywać przy tak niskim yieldzie większe pieniądze musisz zwiększyć budżet.

Kilkunastu procentowy yield powinien być Twoim celem, ponieważ to bardzo dobry wynik.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *