Zastanawiasz się jakim systemem bukmacherskim grać i obstawiać zakłady? Mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśni Ci dlaczego warto stosować system na bukmachera, jakie korzyści możesz zyskać, co możesz stracić nie stosując systemu.

Koniec końców odpowiem Ci na najważniejsze pytanie, czyli jakim systemem bukmacherskim obstawiać zakłady.

Ten artykuł powstał nie bez powodu, ponieważ dostrzegam, że duża liczba osób poszukuje sposobu na bukmachera, a wciąż powtarza kolejne błędy, te same błędy, które skutecznie nie pozwalają im zarabiać na zakładach bukmacherskich.

Do najczęstszych błędów większości grających należą:

 • gra za zbyt wysokie stawki (względem kapitału);
 • gra na typy, na których się nie zna;
 • niedokładna analiza typu;
 • gra pod wpływem emocji negatywnych;
 • gra pod wpływem emocji pozytywnych;
 • obstawianie niskich kursów;
 • obstawianie kuponów AKO.

Liczbę błędów popełnianych przez większość graczy mógłbym wymieniać bardzo długo. Zależy mi na tym aby podkreślić, że większość graczy popełnia te błędy, zdaje sobie z tego sprawę i…ROBI TO DALEJ!

A dlaczego system bukmacherski pomoże Ci przerwać te działania i zacząć zarabiać pieniądze?

Czym jest system bukmacherski?

System bukmacherski to nic innego jak poradnik gry na zakładach. Mówi Ci jak masz obstawiać, jakie typy, za jakie stawki. Ma wiele zalet, których nie sposób podważyć.

Jest kilka cech systemu bukmacherskiego, które gwarantują, że przestaniesz popełniać wyżej wymienione błędy. Dzięki temu, że system mówi Ci jakie typy masz grać, za jakie stawki to robić to nigdy więcej nie zagrasz nieprzemyślanych typów, po złych stawkach. A to już bardzo duży krok do zarabiania na obstawianiu meczy.

Każdy system bukmacherski wskazuje:

 • jakie typy grać,
 • po jakich stawkach,
 • jak dobierać typy.

Czy wobec tego nie zyskasz bardzo dużo? Oczywiście, że tak. Pierwszym krokiem do zarabiania na zakładach jest wyeliminowanie błędów, które popełniasz.

System bukmacherski porządkuje sposób dobierania typów, stawek, a poprzez usystematyzowanie gry pozwala nie tylko unikać błędów, ale przede wszystkim, zacząć zarabiać na zakładach sportowych.

Ale to nie wszystko co oferuje Ci system na bukmachera. Dzięki temu, że grasz w sposób ustabilizowany, usystematyzowany to odpadają Ci poważny problem, z których możesz nie zdawać sobie sprawy:

 • gra pod wpływem emocji.

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że bukmacherzy zarabiają najwięcej pieniędzy na EMOCJACH graczy – chcą się odegrać i stawiają ryzykowne zakłady po wysokich stawkach; stawiają dużo, bo chcą być bogaci. Jeśli grasz emocjami, to na zakładach bukmacherskich nie zarobisz pieniędzy, niestety.

Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek zarabiał na zakładach nie stosując systemu bukmacherskiego.

Cechy najlepszego systemu bukmacherskiego

Aby wybrać najlepszy system bukmacherski, trzeba poznać cechy jakimi się charakteryzuje. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie każdy system może nadawać się do stosowania przez każdego gracza. O co się rozchodzi?

Zdecydowana większość ogólnodostępnych systemów bukmacherskich wcale nie jest taka zła jak może się wydawać – fakt, że nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów wcale nie jest wynikiem ich cech, ale tego, że gracze, którzy je stosują nie mają odpowiednich fundamentów do osiągnięcia sukcesu. Dla przykładu można podać progresję na remisy, która jest naprawdę dobrym systemem bukmacherskim, ale niepowodzenie w jej stosowaniu wynika ze zbyt skromnego budżetu jakim dysponuje 99% grających. Przecież gdyby dysponować nieskończenie wielkim budżetem to każda progresja byłaby idealna, prawda?

Z tego wynika jedna bardzo ważna cecha systemu bukmacherskiego, o którym możemy powiedzieć, że jest najlepszy. Najlepszy dla Ciebie. Otóż sposób na bukmachera powinien być dopasowany do TWOICH możliwości. Musisz grać taki system, jaki będzie dopasowany do:

 • Twojego budżetu,
 • sportu na którym się znasz,
 • wolnego czasu (niektóre systemy wymagają gry po kilka godzin dziennie – np. systemy live),
 • skuteczności Twoich typów,
 • Twojego celu.

Kiedy zastanowić się nad tym głębiej to szybko można dojść do wniosku, że większość systemów bukmacherskich, które mogłeś stosować do tej pory nie przynosiły rezultatów, nie dlatego, że są złe, ale właśnie dlatego, że nie były dopasowane do powyższych wymagań.

Każdy kto zatem chce grać skutecznym systemem, powinien wybrać taki, który będzie dopasowany do jego możliwości. To właśnie w tym tkwi wybór najlepszej metody na bukmachera, która pozwoli Ci zarabiać na zakładach sportowych. Wprawdzie nie jestem w stanie odgadnąć „profilu gracza” wszystkich Czytelników mojego bloga, ale wiem jak mniej więcej można opisać ponad 90% grających. To właśnie dla nich przygotowałem poniższy schematu najlepszego systemu bukmacherskiego.

Otóż przyjąłem, że zdecydowana większość graczy to osoby, które:

 • obstawiają głównie piłkę nożną,
 • dysponują budżetem nie przekraczającym 2000 zł,
 • grają za wysoki % swojego budżetu,
 • chcą zarabiać na czysto co najmniej 1000 zł miesięcznie.

Nie wiem jak bardzo wpisujesz się w ten profil Drogi Czytelniku, ale wiem, że tak – mniej, więcej – można scharakteryzować większość osób, które obstawiają zakłady bukmacherskie. To właśnie dla takich osób przygotowałem odpowiedź na to jakim systemem bukmacherskim grać. Być może dla innych osób, bardziej skuteczny okaże się inny system. Czym taki sposób powinien się charakteryzować? Wysokimi kursami, dużymi wygranymi i jak najniższym stawkami. Dlaczego?

 • Niskie stawki – ponieważ budżet graczy jest niewielki, więc nie można sobie pozwolić na grę za 500 zł, które stanowiłyby często zdecydowaną większość budżetu. System dla takich graczy, powinien opierać się o możliwie najniższe stawki.
 • Wysokie kursy (wygrane) – nikt nie będzie zainteresowany systemem, którym będzie zarabiać 100 zł miesięcznie. Wysokie wygrane to esencja zakładów sportowych, dla których obstawiamy mecze. Chcemy zarabiać dużo, dlatego system bukmacherksi, którym będziesz grał, powinien to gwarantować.

System bukmacherski to typy na wysokie kursy

Tak jak wspomniałem, system bukmacherski, którym masz zamiar grać powinien opierać się o wysokie kursy, które przełożą się na duże wygrane.

Nie powinny interesować Cię kursy rzędu 1.5 czy nawet 2.0, bo na takich kursach, przy takim budżecie i stawkach nie zarobisz SENSOWNYCH pieniędzy. Oczywiście mógłbyś wygrywać 5-10% miesięcznie, ale zakładając budżet 1000 zł, to czy interesują Cię zarobki rzędu 50-100 zł miesięcznie? Zakładam, że nie.

To właśnie dlatego Twój system bukmacherski powinien pozwalać Ci na zarobki rzędu co najmniej 50%, a takie możesz osiągnąć tylko grając na wysokie kursy – powyżej 4.0.

Nie małą zagwozdką w tym momencie może okazać się kwestia, jak osiągnąć odpowiednią skuteczność przy takich kursach? Są dwa sposoby:

 • samemu skutecznie wyznaczać typy,
 • kupić gotowy system bukmacherski.

Przeprowadziłem test o niewielkim budżecie, w którym:

 • obstawiałem typy po różnych kursach (podzielonych na progi);
 • dobrze dobierałem stawki;
 • po miesiącu (25 typów na każdą z możliwości) wyliczyłem skuteczność.

Oto wyniki:

Średnia skuteczność Średni kurs Zarobki
90,00% 1,09 0,98 – strata
75,00% 1,38 1,035 – niewielki zysk
50,00% 1,94 0,97 – strata
35,00% 3,8 1,33 – zysk
20,00% 6,42 1,28 – zysk
10,00% 13,58 1,35 – największy zysk

Wnioski:

 • przy najmniejszej skuteczności i najwyższym kursie zysk był największy;
 • przy trafieniu 90% (!) typów – miałem stratę!!;
 • nawet 50% skuteczność przy kursie nie przekraczającym 2.0 nie pozwoli Ci zarobić na zakładach;
 • bardziej opłaca się grać na wysokie kursy!

Jednak nawet dobre typy nie stanowią całkowitego i skutecznego rozwiązania jak zarabiać na zakładach bukmacherskich. Bez odpowiednio dobranych stawek, nie osiągniesz sukcesu.

System bukmacherski to dobre stawki

Dobry system na bukmachera, to dobrze dobrane stawki. Koniec, kropka. Ok, ale co znaczy, że stawki są odpowiednio dobrane?

Otóż, spojrzyj na wspomniany już przykład progresji na remisy. Polega ona na obstawianiu remisu wybranej drużyny do skutku – i za każdym razem stawkę podnosi się dwukrotnie, kiedy poprzedni zakład okazał się przegrany. Gdyby nie to podnoszenie stawki, system bukmacherski progresji na remisy nie miałby ŻADNEGO SENSU.

Podobnie jest w większości systemów bukmacherskich (a właściwie to w każdym) – trzeba odpowiednio dobrać stawki, by jak najszybciej wychodzić na jak największy plus. Oczywiście nie zawsze rozwiązaniem jest progresja, choć nie sposób powiedzieć, że nie jest ona skutecznym rozwiązaniem, szczególnie dla typów na wysokie kursy.

Stawka może być dobierana nie tylko w sposób progresywny, ale także:

 • modulowany (prawdopodobieństwu trafienia typu przypisuje się wagę stawki od 1 do 10 i mnoży razy stawkę podstawową) – np. stawka podstawowa to 10 zł.
  • Dla typu na gospodarzy w zakładzie Chelsea (-1) –  Arsenal po kursie 4.1 waga wynosi 4 (40% szans trafienia), stawka wynosi 0.4 * 10 zł = 4 zł
  • Dla typu na gości w zakładzie Real Madryt – Malaga po kursie 13.5 waga wynosi 1 (10% szans trafienia), stawka wynosi 0,1 * 10 zł = 1 zł
 • procentowa (uwzględnia się progi dla kursów i przypisuje im % budżetu za jaki gra) – zaletą takiego rozwiązania jest wzrost stawek kiedy wygrywamy, a spadek kiedy traci się pieniądze. Np.
  • dla kursów 3.0 – 4.9 za 3% budżetu,
  • dla kursów 4.91 – 6.5 za 2% budżetu,
  • dla kursów powyżej 6.51 za 1% budżetu.

Sposób dobierania stawki do systemu bukmacherskiego jest niezwykle skomplikowany, jednak kluczowy dla powodzenia gry.

Udało mi się przeprowadzić test jakie rezultaty osiąga się:

 • bez określonego sposobu dobierania stawek – wybierałem je losowo, „na czuja”;
 • z określonym sposobem dobierania stawek – np. dla handicapu była to progresja.

Budżet na ten test był bardzo skromny – wynosił 650 zł na każdą z możliwości.

Oto wyniki:

stawki w zakładach bukmacherskich

Jak widzisz, obstawiając DOKŁADNIE TE SAME spotkania, te same typy osiągałem całkowicie odmienne od siebie rezultaty. Kiedy wiedziałem za jakie stawki będę grał i odpowiednio je modyfikowałem, osiągałem znacznie lepsze rezultaty niż w przypadku stawki dobieranej „na czuja”. To potwierdza fakt, że system bukmacherski – a właściwie jego skuteczność – w bardzo dużym stopniu zależy od właściwego doboru stawek.

Zadaj sobie w tym momencie jedno, bardzo ważne pytanie:

Czy chcesz wciąż przegrywać pieniądze obstawiając mecze?

Jeśli nie zmienisz niczego w swojej grze, to nie zaczniesz zarabiać pieniędzy na zakładach bukmacherskich.

Albert Einstein powiedział:

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.

Zobacz, większość graczy nie potrafi zarobić na zakładach, ale wciąż obstawia takie same zakłady, w niemal ten sam sposób. Skoro taki sposób przetestowało już miliony graczy, sam przekonałeś się, że dany system nie zdaje egzaminu, nie pozwala zarabiać, to jakim cudem ma się to zmienić? Jeśli wybranym sposobem nie zarabiasz pieniędzy od kilku tygodni, miesięcy to znaczy, że jest on nieskuteczny i musisz wybrać inny system bukmacherski.

Czy chcesz zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Kiedy naprawdę zależy Ci na tym by zarabiać na zakładach bukmacherskich to musisz wybrać skuteczny i sprawdzony sposób gry. Raczej nie będzie to progresja na remisy (bo Twój budżet jest za mały), nie będzie to również gra na pewniaki i niskie kursy (bo jak udowodniły testy, próby tysięcy graczy jest to kompletnie nieopłacalne), nie będzie to również gra na porażki faworytów (bo jak sprawdziło wielu graczy, sens takiej gry jest znikomy, choćby ze względu na marżę bukmacherską).

Koniec końców przeprowadziłem jeszcze jeden test, w którym sprawdziłem jaki system bukmacherski pozwala zarabiać.

Założenia:

 • stosowałem się do WSZYSTKICH wytycznych systemu;
 • dla każdego systemu wybrałem taki sam budżet (500 zł);
 • grałem dokładnie takie typy jak sugerował system (lub dokładnie analizowałem typy jeśli system ich nie wskazywał).

Do testu wybrałem następujące systemy:

 • porażki faworytów po stawce procentowej
 • progresja na remisy
 • pewniaki (kursy do 1.25) po stawce płaskiej
 • płatny system sos-macher.de
 • płatny system przelobowany.pl
 • value bety po stawce modulowanej

Oto wyniki jakie osiągnąłem:

jakim systemem bukmacherskim grać

Jak widzisz TRACIŁEM PIENIĄDZE grając:

 • progresją na remisy;
 • pewniaki.

ZARABIAŁEM pieniądze grając:

 • na porażki faworytów (niewielki zysk)
 • value bety (bardzo mały zysk) – ale być może moje value bety nie były takie skuteczne;
 • systemy płatne SOS-Macher i Przelobowany przyniosły NAJWIĘKSZE zyski (bardzo mnie zaskakując w niektórych momentach)! Są to systemy, które na pewno będę kontynuował w swojej grze w najbliższej przyszłości – dalej je testując.