stawki w zakładach bukmacherskich

STAWKI W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Jak będziecie mogli się przekonać na moim blogu, stawki w zakładach bukmacherskich odgrywają kluczową rolę i jeśli chcesz zarabiać na obstawianiu meczy to musisz nauczyć się odpowiednio dobierać stawki do swoich kuponów.

Absolutnie nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jesteś w stanie zarabiać na zakładach bukmacherskich jeśli nie masz pojęcia w jaki sposób najlepiej dobierać stawki, jakie masz możliwości i do czego odpowiednie stawkowanie służy. Nie wiem czy wiesz, ale sukces systemów bukmacherskich opiera się nie na dobrych typach czy świetnym pomyśle, ale przede wszystkim na odpowiednio rozpisanych stawkach. Progresja na remisy nie istniałaby gdyby nie dobór stawek, Martingale zastosować możesz wszędzie, ale najważniejsze są stawki, Fibonacci cy d’Alembert – wszystkie te systemy (także bukmacherskie) to nic innego jak stawki, odpowiednio dobrane do zakładów jakie grasz.

Jakie stawki w zakładach bukmacherskich

Są różne sposoby dobierania stawek do zakładów bukmacherskich a ich skuteczność nie jest jednoznaczna. Oznacza to, że w jednym systemie bukmacherskim lepiej sprawdzi się taka stawka, a w innych systemach bukmacherskich kompletnie inna. Metoda dobierania stawek do zakładów powinna być uzależniona od:

 • kapitału gracza,
 • rodzaju typów na jakie stawia,
 • celu i upodobań gry.

Co oczywiste, im bardziej agresywny sposób dobierania stawek, tym większe mogą być wygrane, ale tym bardziej narażamy swój budżet. Niektóre metody dobierania stawek nie sprawdzą się przy grze na niskie kursy, bowiem na wygraną trzeba byłoby czekać miesiącami. Cel gry ma również znaczenie, bo niektórych zadowalać może 5% zysk w skali miesiąca, a inni chcieliby zarabiać 100% tego co zainwestują.

Najpopularniejsze metody stawek w zakładach bukmacherskich to:

 • stawka płaska,
 • stawka procentowa,
 • stawka modulowana,
 • stawka progresywna.

Dlaczego warto stosować stawki

Stawki musisz stosować, ponieważ inaczej nie zarobisz na zakładach bukmacherskich. Pozwalają one znacząco zwiększyć Twoje szanse na wygraną, niwelują działanie marży bukmacherskiej, tworzą system bukmacherski. Jeśli masz wybrany sposób dobierania stawek do zakładów, to Twoja strategia gry jest usystematyzowana, a to bardzo poważny krok w kierunku zarabiania pieniędzy na zakładach, bowiem eliminujesz wtedy wiele błędów, które popełniają początkujący (a nawet i zaawansowani) gracze.

Płaska stawka

Płaska stawka to najprostsza metoda dobierania stawek do zakładów bukmacherskich. Jej idea jest bardzo prosta i polega na tym, żeby do każdego kolejnego zakładu dobierać dokładnie taką samą  stawkę (na przykład za każdym razem gram za 10 zł).

Ta metoda stawkowania jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią niemal każdy. Może być dobrym sposobem gry jeśli Twoja skuteczność trafień jest wysoka, a średni kurs * skuteczność jest większe niż 1. Najczęściej jednak bardzo trudno zarobić na zakładach bukmacherskich grając stawką płaską, bowiem nie daje nam ona żadnego pola manewru, a poza tym mało kto ma tak dobrą skuteczność typowań.

Stawka płaska to natomiast świetne narzędzie do sprawdzenia swojej skuteczności gry na zakładach, dając nam jasną odpowiedź jak dobrym typerem jesteśmy.

Stawki procentowe

Stawka procentowa to już nieco bardziej zaawansowany system dobierania stawek do zakładów, ale nie wymaga wielu obliczeń czy trudnych działań by go realizować. Tymczasem może przynosić bardzo dobre rezultaty i niemal do zera ogranicza możliwość bankructwa.

Cała idea stawki procentowej polega na tym by dobierać procent kapitału do danego zakładu, uwzględniając również kurs. Na przykład:

Kurs % kapitału za jaki stawiamy
<1.9 5,00%
1.91 – 2.89 4,00%
2.9 – 3.99 3,00%
4.00 – 5.89 2.5%
>5.9 2,00%

Teraz widzisz na czym polega stawka procentowa, która uwzględnia kurs oraz dopasowuje stawkę do niego, wyliczając % kapitału. Jeśli więc moim budżetem jest 1000 zł i gram na kurs 3.15 to powinienem postawić 3% z 1000 zł czyli 30 złotych na ten typ.

Stawka procentowa ma wiele zalet, ale najpoważniejszą jest to, że stawki wzrastają gdy wygrywasz, a maleją gdy przegrywasz co powoduje, że przy dobrej serii zarabiasz coraz więcej, a przy serii złej ograniczasz stawki by nie tracić więcej. Moim zdaniem stawka procentowa to jeden ze sposób na świetny system bukmacherski.

Stawka modulowana

Stawka modulowana nie jest łatwa do zrozumienia, ale to niezwykle ważne, ponieważ ten sposób często wykorzystywany jest przez zawodowych graczy. Jest kilka rzeczy, które musisz sobie ustalić zanim zaczniesz grać stawką modulowaną. Pierwszą podstawową jest budżet na grę (np. 1000 zł) oraz wartość jednej jednostki (na przykład 5 zł).

Stawka modulowana polega na tym, że każdemu typowi jaki mamy zamiar zagrać przypisujemy wagę (rangę, prawdopodobieństwo) od 1 do 10. Jak je rozumieć?

Waga Jak rozumieć?
1 Najniższe prawdopodobieństwo trafienia „będzie fart jeśli to wejdzie”.
5 Średnie prawdopodobieństwo trafienia „może wejdzie”.
10 Prawdopodobieństwo trafienia prawie równe pewności.

Kiedy już określisz wagę dla swojego typu, to przypisujesz jej stawkę modulowaną, która wynosi:

 • waga * wartość jednostki

Wobec czego dla:

 • wagi 1, powinniśmy zagrać za 5 zł, bowiem 1* 5 = 5 zł,
 • wagi 3, powinniśmy zagrać za 15 zł, bowiem 3* 5= 15 zł,
 • wagi 10, powinniśmy zagrać za 50 zł, bowiem 10* 5= 50 zł.

A więc jeśli stosujesz stawkę modulowaną i chcesz wiedzieć za ile masz zagrać musisz pomnożyć wagę (prawdopodobieństwo) * przyjętą jednostkę.

Co bardzo ważne nigdy 10 jednostek nie powinno być równe całemu budżetowi! Powiem więcej, 10 jednostek nie powinno być warte choćby ćwierci Twojego budżetu, bowiem takie podejście może doprowadzić do bardzo szybkiego bankructwa.

Stawki progresywne

Stawka progresywna to jedna z najbardziej znanych metod dobierania stawek do zakładów. Polega na tym, że po przegranym zakładzie, kolejna stawka jest o X razy większa (najczęściej stosuje się taką zależność choć są również inne metody stawek progresywnych, o których jednak na razie nie będziemy mówić).

Idea stawki progresywnej jest taka, żeby przy pierwszym trafieniu wyjść na plus, systemem bukmacherskim, który powinieneś kojarzyć ze stawką progresywną jest progresja na remisy.

Stawka progresywna brzmi wspaniale i wydaje się być idealnym sposobem na bukmachera, ale tylko jeśli dysponujesz nieograniczonym budżetem. W praktyce stawki wzrastają bardzo szybko i do momentu pierwszego trafienia bardzo często ludziom nie wystarcza kapitału i dochodzi do bankructwa.

Ten sposób dobierania stawek może być dochodowy, ale tylko dla tych, którzy dysponują bardzo dużym kapitałem i nerwami ze stali 🙂

Co jeśli nie będziesz grał stawkami?

To zje Cie marża bukmachera, nie stworzysz systemu bukmacherskiego, który pozwoli Ci zarabiać i nie będziesz miał szans na zakładach sportowych. Odpowiednie zarządzanie kapitałem, wyznaczanie stawek to absolutna podstawa sukcesu na zakładach, którego Ci życzę!

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *