jakie typy stawiać na zakładach

JAK WYBIERAĆ TYPY DO ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH

Typy, to one są nieodłącznym, a wręcz fundamentalnym składnikiem zakładów bukmacherskich, dlatego musimy zastanowić się jak je wybierać. Są różne sposoby na bukmachera, ale jednym z najłatwiejszych są po prostu skuteczne typy. Im trafniej jesteś w stanie prognozować wyniki nadchodzących spotkań tym mniej potrzebujesz systemu bukmacherskiego, który zwiększa Twoją przewagę nad bukmacherem (choć to wcale nie wyklucza, że nie powinieneś go stosować, by osiągać jeszcze lepsze rezultaty).

Jednak jak już udało nam się ustalić trafne typy na mecze to jedna z podstawowych wartości, które przesądzają o ewentualnym sukcesie na rynku zakładów bukmacherskich. Jak jednak trafnie prognozować wyniki meczów? Które typy grać najlepiej?

Są dwie ważne rzeczy, o których chcę Ci powiedzieć. Pierwsza z nich to typy jakie powinieneś grać. Bardzo mnie to boli gdy widzę jak spora część graczy obstawia bezmyślne typy sugerując się kursami czy wpisami na forach internetowych. Nawet nie powinno przechodzić Ci to przez myśl. Powinieneś sugerować się własną wiedzą, popartą statystykami. Powinieneś tak robić przede wszystkim dlatego, że każdy zna się lepiej na czymś innym. Ja mogę znać się lepiej na piłce nożnej, Ty na tenisie. Ja na lidze angielskiej, a Ty włoskiej. Im lepiej się na czymś znasz, tym lepiej jesteś w stanie ocenić czy dany typ warto zagrać. Powinieneś szukać typów, które przewidujesz skutecznie, bowiem każdy ma swój rodzaj typowań, w których jest najlepszy.

Drugą rzeczą jest efektywność Twoich typów. I jest to aspekt jeszcze ważniejszy. Dochodzimy bowiem do momentu, w którym wybieramy korzystniejsze ekonomicznie rozwiązanie. Innymi słowy na czym zarobisz więcej. Zauważ, że nie zawsze typy o najwyższej skuteczności będą dla Ciebie najbardziej dochodowe. Może się okazać, że:

  • wygrane gospodarzy po średnim kursie 2.4 grasz z 46% skutecznością,
  • porażki faworytów po średnim kursie 6.07 grasz ze skutecznością 23%.

Skuteczność dwa razy mniejsza, a zarobki na porażkach faworytów znacznie większe, bowiem 6.07*0.23 > 2.4*0.46 – to nie magia, tylko matematyka.

Jakie typy stawiać?

Widzisz zatem, że powinieneś stawiać typy, które …typujesz dobrze, ale takie, które są dla Ciebie najbardziej korzystne, najbardziej dochodowe, czyli takie, gdzie efektywność jest największa. By stwierdzić, które to typy są, musisz dokonać obliczeń mając podaną skuteczność oraz średni kurs takich kuponów.

Być może takie wyliczenia wymagają trochę zachodu, ale przecież rozchodzi się o to byś grał efektywniej i zarabiał na zakładach bukmacherskich. Jestem przekonany, że analizując swoje typy dojdziesz do bardzo ciekawych wniosków, a ich analiza doprowadzi Cię do poprawy wyników jakie osiągasz.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *