jak pokonać bukmachera

JAK POKONAĆ BUKMACHERA?

Odwieczne pytanie jak pokonać bukmachera spędza sen z powiek każdemu kto lubi obstawiać zakłady sportowe, ale dotychczas nie robi tego z najlepszymi wynikami.

Czy w ogóle można pokonać bukmachera i zarabiać pieniądze na obstawianiu meczy? Oczywiście, że tak. Jest to jak najbardziej możliwe.

Bez wątpienia trzeba spełnić co najmniej trzy warunki, żeby pokonać bukmachera:

 • opanować emocje, nie dać się im ponieść, bo na emocjach bukmacherzy właśnie zarabiają najwięcej (chęć odegrania się, niwelowanie ryzyka i wartości pieniądza zaraz po wygranej);
 • umiejętnie dobierać stawki do zakładów – więcej na ten temat przeczytasz w artykule o doborze stawek;
 • trafnie typować mecze.

Spełnienie tych trzech wytycznych to podstawa do tego, żeby pokonać bukmachera.

Sposób na pokonanie bukmachera

Zaczynając nieco od końca, sposobem na pokonanie bukmachera są bez wątpienia dobre i trafne typy. Tutaj należy zatrzymać się na dłuższą chwilę by dokonać trafniejszej analizy.

Przede wszystkim powinieneś sprawdzić swoją skuteczność dla określonej grupy kursów. Na przykład przyjmij, że sprawdzasz skuteczność typów dla kursów z zakresu:

 • 1.01 – 1.59
 • 1.6 – 2.01
 • 2.02 – 2.79
 • 2.8 – 3.99
 • >4.0

Po co Ci to? Dzięki temu będziesz w stanie odpowiedzieć na to jakie typy na mecze są dla Ciebie najbardziej wartościowe. Jeśli chcesz pokonać bukmachera i zarabiać pieniądze na zakładach, po prostu musisz to wiedzieć.

Okazać się może bowiem, że skuteczność trafień dla średniego kursu 4.22 na poziomie 31% jest znacznie bardziej opłacalna finansowo dla Ciebie niż 52% skuteczność dla kursu 2.01. Pozornie mogłoby Ci się wydawać, że lepiej grać te drugie, ale patrząc z punktu ekonomicznego, bardziej uzasadnione jest granie na kursy >4.0 (w tym przypadku).

Stawki sposobem na bukmachera

Praktycznie bezużyteczne mogą okazać się dobre i trafne typy, jeśli Twoje stawki nie będą prawidłowo dobrane, tworząc sposób na bukmachera. Okazuje się, że stawki są równie ważne (a dla mnie nawet ważniejsze) niż dobre typy. To właśnie sposób dobierania stawek definiuje dobry system bukmacherski, który powinieneś stosować jeśli na poważnie chcesz pokonać bukmachera. 

Bez dobrze dobranych stawek nie ma szans na to, żeby pokonać bukmachera i zarabiać pieniądze na zakładach. Czy Ci się to podoba, czy nie, musisz się z tym pogodzić.

Istnieje wiele metod dobierania stawek do zakładów i nie ma uniwersalnej rady, który sposób będzie najlepszy dla Ciebie. Niezwykle dużo zależy od Twojego celu, sposobu gry, awersji (bądź nie) do ryzyka, agresywności gry, posiadanego budżetu, typów na jakie grasz. Dla jednego gracza najtrafniejsza okaże się progresja, a dla innego systemu bukmacherskiego lepiej będzie grać stawką modulowaną czy procentowym doborem stawek.

Bez względu na to jak będziesz dobierał stawki do swojego systemu bukmacherskiego, musisz wiedzieć, że jest to absolutnie kluczowy, krytyczny punkt wyboru, jeśli marzysz o tym by pokonać bukmachera.

Unikaj emocji, jeśli chcesz pokonać bukmachera

Powtarzam to jak mantrę, ale jeśli chcesz pokonać bukmachera, musisz unikać emocji. Wiem, że dla wielu osób wydawać się to może błahe, nie mieć żadnego znaczenia, ale nie wiem ilu z Was zdaje sobie sprawę, że to na emocjach, dzięki nim, bukmacherzy zarabiają największe pieniądze.

Gdyby gracze nie dysponowali żadnymi emocjami, nie odczuwali ich w ogóle, zarobki bukmacherów mogłyby spaść nawet o kilkadziesiąt %! To pokazuje jak ważne jest unikać emocji, jeśli chcesz pokonać bukmachera. Jestem przekonany, że wielokrotnie zdarzało Ci się obstawiać zakłady pod wpływem emocji:

 • bo chciałeś się odegrać,
 • bo chciałeś wygrać więcej,
 • bo właśnie wygrałeś,
 • bo właśnie przegrałeś,
 • bo poczułeś, że „to jest Twój dzień”,
 • bo poczułeś, że pragniesz pieniędzy.

Uwierz mi, że tym sposobem nie osiągniesz na zakładach bukmacherskich nic interesującego. Jeśli chcesz wyeliminować udział emocji w Twojej grze, dobrym sposobem może okazać się system bukmacherski, który NAKAZUJE grać w ten, a nie inny sposób. Nie masz wyboru, masz postawić dokładnie taki typ, po dokładnie takiej stawce. Przykładem systemu bukmacherskiego, który powinien Cię zainteresować jest system Przelobowany. Znajdziesz go pod tym adresem: http://przelobowany.pl/

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *