Jak analizować typ mecz u bukmachera

JAK ANALIZOWAĆ MECZE PRZED POSTAWIENIEM

Powtarzałem już wielokrotnie, że to bardzo ważne by analizować mecze przed postawieniem, dając sobie odpowiedź czy w ogóle warto dany typ stawiać.

Gra „na czuja”, „bo tak mi się wydaje” nie zdaje egzaminu i niemal każdy kto postępuje według tej zasady, przegrywa swoje pieniądze na zakładach bukmacherskich. Odpowiednia analiza meczu może nam podpowiedzieć, że kurs 1.5, który wystawił bukmacher wcale nie jest pewny, a oferta na gospodarzy po kursie 6.05 wcale nie taka głupia.

Sukces na zakładach sportowych leży w kilku istotnych aspektach i z całą pewnością można powiedzieć, że analiza meczu jednym z tych elementów jest.

Metody analizy meczu

Jest kilka metod jak można analizować mecz. Twoja wiedza sportowa również może wchodzić w skład analizy spotkania, bowiem nigdy nie powinieneś patrzeć na wystawione kursy przez bukmacherów, a jedynie na twarde fakty i dowody. Pamiętaj jednak by nigdy nie sugerować się swoimi subiektywnymi odczuciami, bo „lubisz Barcelonę” i chcesz, żeby Real przegrał, więc „może potknie się w następnym meczu”.

Niech Twoja analiza meczy nie przypomina koncertu życzeń, a będzie rzeczową i fachową oceną tego co faktycznie stać się może na boisku.

Jak analizować typ zanim go postawisz

Większość graczy zaczyna analizę spotkania od złej strony, bowiem najpierw wybiera mecz, który chce postawić, a dopiero potem poddaje go analizie. Jeśli chcesz zrobić to prawidłowo to najpierw poddaj analizie kilka wybranych meczy (np. całą kolejkę ligi niemieckiej), wyznacz potencjalne rezultaty jakie mogą paść w meczach, przypisz im prawdopodobieństwo, a dopiero potem z tych spotkań wybierz te, które chcesz obstawić.

Bądź ekspertem

Nie stawiaj dwudziestu dyscyplin, piętnastu lig, bowiem trudno przypuszczać, żebyś miał aż taką wiedzę, że pozwoli Ci skutecznie analizować taką ilość informacji. Bądź ekspertem, wybierz jedną lub dwie ligi piłki nożnej, w której czujesz się najmocniej. Śledź wszystkie spotkania, czytaj informacje, wiadomości, a na pewno Twoja analiza typu na mecze będzie trafniejsza.

Jeśli chcesz dobrze analizować mecze zanim postawisz kupon u bukmachera to musisz mieć wszystkie ważne informacje w swojej głowie. Jeśli jesteś ekspertem, to Twoje typowania są lepsze, bardziej trafne. Wcale nie musisz grać setek spotkań by zarabiać na zakładach.

Patrz na formę

To, że Manchester City czy PSG to bardzo silne drużyny wie każdy, kto nawet tylko trochę interesuje się piłką nożną. Ważne jednak by sprawdzać formę drużyny w ostatnich spotkaniach, bowiem nawet bardzo silnym klubom zdarzają się dołki formy, w których mogą przegrywać mecz za meczem.

Statystyki ogólne i szczegółowe

Prócz formy w ostatnich spotkaniach musisz zwrócić uwagę na to jak dana drużyna spisuje się w meczach u siebie czy wyjazdowych, bowiem są często między tymi wynikami drastyczne różnice. Na przykład Borussia Monchengladbach czy Sevilla kapitalnie grają u siebie, a na wyjeździe nie potrafią wygrywać.

Ważne byś również przyjrzał się statystykom head to head drużyn, które grają w meczu, który chcesz obstawić. Historia bezpośrednich spotkań to doskonała analiza, która wiele może Ci powiedzieć, bo czasem są takie mecze, w których drużyna ma patent na przeciwnika i zawsze sprawia mu problemy.

Sytuacja kadrowa

To chyba bardzo oczywisty element analizy typu przed jego postawieniem. Drużyna przetrzebiona kontuzjami, osłabiona brakiem zawodników pauzujących za kartki może okazać się znacznie innym zespołem niż ten, którego oczekiwałeś.

Atmosfera w klubie

Często problemy poza piłkarskie (jak np. afera z prezesem w roli głównej, konflikt z kibicami, długi klubu) powodują, że morale zawodników mogą znacząco spaść, podobnie jak ich szanse na wygraną w najbliższym meczu. Weź to pod uwagę kiedy analizujesz typ u bukmachera.

Ranga meczu

Nie da się ukryć, że (szczególnie największe kluby) mocno bagatelizują mecze krajowych pucharów gdzie wystawiają rezerwowe składy z juniorami w podstawowej jedenastce. Mecze towarzyskie czy końcówka sezonu, w którym drużyna nie ma nic do ugrania, to momenty, w których faworyt może przegrać ze „słabeuszem”, dlatego musisz na to uważać.

Nie patrz na kursy

Jeden z podstawowych błędów większości grających, którzy stawiają typy po kursach. Nie patrz na nie, bo przecież bukmacher mógł się pomylić. Stawianie po kursach to jeden z najpoważniejszych błędów, który nigdy nie pozwoli Ci zarobić na zakładach.

Nie graj na ulubioną drużynę

Grając na ulubioną drużynę nie sugerujesz się rzetelną analizą typu, ale stawiasz według swojego upodobania (podobnie gdy stawiasz przeciwko klubowi, którego nie lubisz). Tam gdzie do oceny typu wchodzą subiektywne odczucia, tam nigdy nie ocenisz trafnie zakładu.

Czy analiza zawsze jest słuszna?

Sport, a już w szczególności piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna i nawet najlepsza analiza typu może zdać się na nic. Niespodziewana czerwona kartka, głupi faul w polu karnym czy kontuzja kluczowego zawodnika mogą wywrócić do góry nogami to co ustaliłeś przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Odpowiedzią na ten problem są systemy bukmacherskie, które rozpisują grę w ten sposób by dać możliwość pomyłki, nietrafionego kuponu, ale dzięki odpowiedniej strategii, wyjdziesz na plus przy pierwszym trafieniu. Dlatego też zawsze powtarzam, że możesz robić wszystko by zarabiać na zakładach sportowych, ale jeśli chcesz by tak naprawdę się stało to musisz grać systemem bukmacherskim.

Be the first to comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *